خرما دشتستان

شهرستان دشتستان در شرق استان بوشهر از جنوب به شهرستان دشتی، از مغرب به شهرستان بوشهر و تنگستان از شمال غرب به شهرستان گناوه و از مشرق و شمال شرق به استان فارس منتهی می‌شود.

شغل دشتستانی ها از قدیم کشاورزی بوده و خرما مهم‌ترین محصول کشاورزی این منطقه بوده و نقش مهمی در اقتصاد این شهرستان و استان و کشور دارد

بهترین خرما کبکاب در دشتستان به عمل می آید و برای مصارف داخلی و جهت صادرات از ارقام بسیار مهم به شمار می آید


شهرستان دشتستان یکی از قطب‌های تولید خرما در کشور است. در این شهرستان چهار میلیون اصله نخل وجود دارد و بیش از ۱۲ هزار خانوار دشتستانی با نخل‌داری روزگار می‌گذرانند.

نخل‌داران این شهرستان بیش از ۷۰ درصد خرمای استان بوشهر را تولید می‌کنند.

پس از برداشت خارَک و رطب حالا زمان برداشت خرماست و کارگران در میان گرما و شرجی برای برداشت این میوه شیرین از نخل‌ها بالا می‌روند؛ کاری دشوار و گاه خطرناک.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان به خبرگزاری صداوسیما گفت: برداشت خرما که از اول شهریور آغاز شده تا پایان مهر ادامه دارد.
خرمای دشتستان به کشورهای آسیای میانه، روسیه، ترکیه قطر،آذربایجان، اوکراین و برخی از کشورهای اروپایی صادر می‌شود


فروش عمده خرما کبکاب دشتستان در استراتژی های موفق با استفاده از اینترنت بیشتر بوده و نرخ رشدی افزایشی داشته است.
بسیاری از فروشگاه ها عرضه ی عمده خرمای کبکاب دشتستان را انجام می دهند اما تنها تعداد محدودی از آن ها توانسته فروش خرما کبکاب دشتستان را در حجم زیاد عرضه نماید و نرخ رشد خود را افزایش دهد.
در واقع آنچه باعث فروش عمده خرما کبکاب در این مراکز می شود استفاده از استراتژی های موفق است که بهترین آن از دید کارشناسان اینترنت است زیرا حجم زیادی از خریداران را به راحتی پوشش خواهد داد.


بهترین خرمای کبکاب در دشتستان و بهبهان و خورموج کشت و پرورش داده می شود و جهت صادرات با تناژ بالا آماده و درجه بندی می شود.

خرمای کبکاب در استان بوشهر بیشترین میزان تولید را دارد و خرمای مخصوص این منطقه محسوب شده و بهترین خرما کبکاب در منطقه دشتستان کشت می شود.

بهترین خرما کبکاب صادراتی دشتستان


فروش خرمای دشتستان در ایران بسیار بالاست و خرمای صادراتی کبکاب باید به صورت خشک و روغن خورده و در کارتن های ۱۰ کیلویی بسته بندی شود تا میزان تقاضا افزایش یابد.

کشورهای روسیه، قرقیزستان و ازبکستان از جمله کشورهایی هستند که متقاضی خرید انواع خرمای کبکاب ایران هستند.

خرمای کبکاب درجه یک بیشترین میزان تولید خرمای استان بوشهر است و مقادیر بسیار بالایی از خرمای کبکاب دشتستان به کشورهای دیگر صادر می شود.

بهترین خرما کبکاب بیشتر در بهبهان یافت می شود و خرمای کبکاب دشتستان شیره بیشتر دارد ولی اندازه این خرما کوچک تر است.

 

شما می توانید برای گرفتن قیمت خرمای کبکاب دشتستان و یا خرمای مورد نظرتتان با ما تماس بفرمایید